Trasa szosowa Wrocław- Przełęcz Tąpadła

Dystans: 117km
Przewyższenie: 700m

Całkiem ciekawa pętelka dookoła Ślęży z przejazdem przez Przełęcz Tąpadłą. Dobra na jazdę wytrzymałościową z lekkimi pagórkowatymi akcentami.

Startujemy u zbiegu ulic Armii Krajowej/ Borowska i jedziemy ładnym asfaltem na południe przez Żórawinę do Bogunowa. Trochę gorszy asfalt na krótkim odcinku w okolicach Pasterzyc, a potem na odrobinę dłuższym między Rolantowicami a Rękowem. Zdjęcie z drogi Ręków- Nasławice Jednak nie jest źle- zawsze można znaleźć odpowiednią ścieżkę jazdy nawet rowerem szosowym z 6atm w oponach, a trasa godna uwagi ze względu na szczątkowy ruch samochodowy. Zaczynają się pierwsze podjazdy- mała hopka za Nasławicami. Za Rękowem i w całym Masywie Ślęży trasa porowadzona już asfaltami idealnej jakości. Z Będkowic zaczyna się już właściwy podjazd na Przełęcz Tąpadła. Jeżeli ktoś ma ochotę może lekko utrudnić sobie trasę odbijając w Księgnicach na Przełęcz Przemiłowską i zjeżdżając do Sulistrowic tam łapiąc ponownie naszą trasę (nie polecam zjazdu z Przemiłowskiej do Oleszny, bo asfalt jest tam makabryczny).Na Przełęczy czasem iście zimowe warunki
Wracamy na trasę- gdy już uporamy się z podjazdem na Tąpadła, zjeżdżamy przez Wiry i okrążamy Ślężę od południowego zachodu dojeżdżając do Sobótki. Z miasta wyjeżdżamy ulicą Warszawską i przez 2km jedziemy po ciut gorszej drodze, (choć ostatnio, na jesień 2014, został wylany odcinek nowego asfaltu przed samymi Nasławicami, więc może niedługo cała droga zostanie odnowiona). Jedziemy do Rękowa, a tam odbijamy na Solną i Pustków, aby nie wracać tą samą drogą do Wrocławia. Żegnamy się ze Ślężą Asfalty w okolicach Kobierzyc z każdym miesiącem coraz lepsze i teraz chyba już tylko został gorszy fragment w Królikowicach (kwiecień 2015- trwają prace nad kanalizacją, więc jest szansa, że jak się skończą, to wyleją nową nawierzchnię). W Kobierzycach przecinamy DK8, przez Wilczków i Galowice dojeżdżamy do Żórawiny i dobrze znaną drogą wracamy do Wrocławia.
Trasa do pobrania:
plik GPX
plik TCX
plik KML

Komentarze